Nádvoří Horácké galerie ožije hned v úterý 5. července, kdy Slunohraní přivítá rodačku z Kudlovic u Uherského Hradiště, houslistku a zpěvačku Jitku Šuranskou, držitelkou dvou Andělů v kategorii World music. Mnoho let hrála v cimbálové muzice a vstřebávala tak do sebe krásné moravské písně, aby je pak pojala po svém, oblékla do netradičního „kabátku“ a předávala dál. Jitka Šuranská se představí jak sólově, tak i se svým novým triem, které dává její tvorbě zcela nový rozměr.

Čtvrtek 7. července lze nazvat svátkem violoncell. Prague Cello Quartet, seskupení mladých profesionálních violoncellistů, absolventů pražské hudební akademie nabídne posluchačům nejen díla mistrů klasické hudby, ale také jazzovou tvorbu, hity nejznámějších moderních světových skupin, ale i známé kousky filmové hudby. Na své si příjdou i účastníci smyčcových kurzů. Diváci tak uvidí na podiu minimálně deseti violoncellistů.

Páteční Slavnostní závěrečný koncert zahájí Janáčkovo kvarteto, které si získává každý rok více fanoušků a bez kterého by Novoměstské Slunohraní jen stěží dostalo už od prvopočátku svoji noblesu a lesk. Druhá půlka závěrečného koncertu otevře divákům příležitost spatřit všechny účastníky hudebních kurzů pohromadě, a to v podobě Letního orchestru. Pomyslnou „třešničkou na dortu“ v programu pak bude vystoupení laureátky Pražského jara, klarinetistky Anny Paulové.

Léto je ještě daleko, ale už nyní jste zváni, nenechte si tyto dny ujít. www.slunohrani.cz