12. SLUNOHRANÍ v proudu hudby

Program letošního Slunohraní slibuje příjemný začátek léta. Nenechte si ujít ani jeden koncert.​Už 12 let je Nové Město na Moravě domovem festivalu Slunohraní, který přináší hudební kurzy pro dospělé a také tři koncertní večery na nádvoří Horácké galerie. Slunohraní ukazuje hudbu klasickou, především tu komorní, ale i hudbu na pomezí žánrů, folkloru, world music, jazzu, připravuje pro vás nezapomenutelné zážitky. Přijďte si i letos pro atmosféru letního večera a poslechněte si krásnou hudbu se sklenkou dobrého vína v ruce.

2.7.2024, 20:00 HARAFICA Cimbálová muzika z Uherskohradišťska nezůstává pouze u folkloru. Na koncertech doma i v zámoří sklízí úspěchy díky svému jedinečnému přednesu, prolínání hudebních žánrů a autorské tvorbě svých členů.


3.7.2024, 20:00 DOROTA BAROVÁ Zpívající violoncellistka, známá hlavně z kapel Tara Fuki, Vertigo, Tugriki i z kapely Anety Langerové ukazuje na svých koncertech dokonalou harmonii a krásu svého nástroje a hlasu. „​Dorota Barová má cit po míchání žánrů, ale její hlavní síla je zpěv nabitý emocemi.“ Jan Mazura, ČRo Vltava.


5.7.2024, 20:00 JANÁČKOVO KVARTETO, LETNÍ ORCHESTR Poslední koncert festivalu bude oslavou české hudby. V podání Janáčkova kvarteta zazní, u příležitosti dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany, jeho kvartet „Z mého života“, Letní orchestr, složený z účastníků hudebních workshopů, bude pod taktovkou Richarda Kružíka pokračovat sérií skladeb českých mistrů.


Vstupenky si můžete rezervovat od 1.6. na www.slunohrani.cz, zakoupit si je ve festivalové kavárně před Horáckou Galerií či před začátkem koncertu.